Новини от последния час | BGvesti.eu

BGvesti.eu – Новините днес от България и света, Бизнес, Борси, Шоу, Спорт, Технологии

Специя излъга Наполи без Петко Христов

Отборът на Наполи отстъпи у дома с 0:1 на Специя в мач от 19-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение в мача бе дело на Жуан, който в 37-ата минута имаше нещастието да прати топката в собствената си врата. Българският национал Петко Христов изгледа двубоя от пейката.

Иначе гостите бяха по-добрият отбор през целия двубой, но не успяха да вкарат положенията си. След половин час игра Матео Политано стреля от ръба на наказателното поле, но топката премина покрай десния страничен стълб.

seo blog7

Точно десет минути по-късно Специя получи правото да изпълнява свободен удар, а Жуан засече кълбото и го прати в собствената си врата.

През втората част неаполитанците профукаха нови обещаващи възможности за изравнително попадение, след като Ирвинг Лосано прати топката над напречната греда.

В 54-ата минута именно той все пак разпечата вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада.

Дълбоко в добавеното време удар на Елиф Елмас дори разтресе вратата на Проведел, но в крайна сметка трите точки отидоха на сметката на гостите.

Така Наполи записа трета загуба в последните четири шампионатни срещи, с което се свлече до третата позиция с 39 точки. Специя, от своя страна, най-накрая победи и вече е с 16 пункта на 17-а позиция.